zerem.maim@gmail.com

7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה

מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש

מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש, מתקני בטיחות לבתים ולעסקים. מערכת צינורות ופיסים המשחררים מים על האש באופן אוטומטי כדי לקרר ולכבות אותה.

אפשר להפעיל מערכות ספרינקלרים על ידי גלאי חום או גלאי עשן, וגם על ידי הפעלה ידנית ישירות מלוח הבקרה של הספרינקלר המספק דרך יעילה יותר לכבות שריפה.

מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש מותקנים בבניינים כדי לסייע עליהם בהגנה מפני שריפה. מתזים לכיבוי אש פועלים על ידי שחרור ערפל מים על אש. המים מקררים את האש ועוזרים לכבות אותה.

ספרינקלר כיבוי אש
ספרינקלר בבניין מגורים
מערכות כיבוי אש
במבנים מותקנים ספרינקלרים לכיבוי שריפות. הם מופעלים אוטומטית על ידי חיישני האש או אמצעים אחרים כמו גלאי עשן. מערכות ספרינקלרים לאש עובדות על תיאוריית הקירור והחנק של האש על ידי טיפות מים.

התקנת מערכות ספרינקלרים בבנייני מגורים

ספרינקלרים חשובים הן למבני מגורים והן למבני מסחר. הם מזהים ומכבים שריפות באופן אוטומטי, מה שעוזר להפחית את הסיכון לפציעה ולנזק לרכוש.

התקנת ספרינקלרים בבית היא דרך מצוינת להגנה מפני שריפות. עם זאת, אנשים לא מבינים את החשיבות של התקנת ספרינקלרים בבתיהם. בעלי בתים מסתמכים לרוב על מטפי כיבוי וכיבוי עשן כדי להיות מנגנון הבטיחות העיקרי עבור בתיהם. במציאות, חשוב להתקין גם ספרינקלרים.

התקנת ספרינקלרים לכיבוי אש ושאר מאפייני מניעת שריפות היא הכרחי כדי לוודא שהבית שלכם וכל תכולתו בטוחים מסיכוני שריפה.
לרוב, תפקיד זה מופקד בידי איש מקצוע שיוכל לוודא שהתהליך נעשה בצורה נכונה. כדאי גם לעשות מאמץ ללמוד את הסוגים השונים של מערכות ספרינקלרים וגם היתרונות והחסרונות שלהן.
ספרינקלרים לכיבוי אש

אין לכבות ספרינקלרים בבניינים רבי קומות בבנייה מפני שהם עדיין יכולים להציל חיים במקרה של מצב חירום. חשוב שתהיה מערכת ספרינקלרים תקינה להגנה מפני שריפות לא מכוונות שעלולות לקרות עקב ניצוצות מריתוך, כלי עבודה חשמליים או מקורות אחרים – במיוחד בבניינים רבי קומות שבהם אי אפשר לכבאים להגיע במהירות לקומות העליונות. בשל המספר המוגבל של נקודות גישה.

ספרינקלרים לכיבוי אש הם אחת ממערכות הבטיחות החשובות ביותר בכל מבנה. הם מזהים ומכבים שריפות ויכולים לעזור להפחית את הנזק והפציעות שעלולים להתרחש. ספרינקלרים לכיבוי אש יכולים להציל חיים ורכוש על ידי מניעת או הפחתת השפעות של שריפה.

סוגי ספרינקלרים

ישנם סוגים שונים של ספרינקלרים, כל אחד עם היתרונות שלו. לחלקם יש ראש קבוע המכסה שטח גדול כדי לספק הגנה מפני שריפות לכל הכיוונים, בעוד לאחרים יש ראש מסתובב יעיל יותר נגד שריפות לאורך משטחים אנכיים אך לא יעיל נגד אלו התוקפים מלמטה או מלמעלה. הסוג הנפוץ ביותר של ספרינקלרים לכיבוי אש הוא ספרינקלר צינורות רטובים

ספרינקלרים לכיבוי אש

ספרינקלר האש הוא אמצעי בטיחות מצוין המסייע במניעת התפשטות שריפות והרס רכוש. הממטרות הומצאו בשנת 1843, והממטרות הראשונות היו מונעות בקיטור ומונעות על ידי מים.
ספרינקלר כיבוי אש הוא מכשיר למניעת שריפה על ידי הרטבת הלהבות. הוא פועל על ידי שחרור מים על חפץ בוער, ובכך יוצר מחסום קיטור לחומר הבוער ומפחית את החמצן הזמין. זה מקשה על הלהבות לשרוד על עץ או חומרים אורגניים אחרים ועל חפצי מתכת.
ספרינקלרים לכיבוי אש
Play Video about ספרינקלרים לכיבוי אש
ספרינקלרים פועלים על ידי שחרור מים על האש כדי לקרר אותה ולחנק אותה לפני שהיא יכולה להתפשט עוד לתוך הבניין.

הידעתם? ספרינקלרים הם אחד מאמצעי בטיחות האש העיקריים. הם משחררים מים בקצב של עד 3,000 ליטר לדקה בעזרת מערכת כיבוי אש. כאשר יש אזעקת אש, מערכת הספרינקלרים מופעלת ומשחררת מים אל הלהבות. המים יקררו את האש ובסופו של דבר היא תכבה

כאשר יש אזעקת אש, מערכת הספרינקלרים מופעלת ומשחררת מים אל הלהבות. המים יקררו את האש ובסופו של דבר היא תכבה.
נדבר גם על כמה מהטעויות הנפוצות שבעלי בתים עושים בעת התקנת ספרינקלרים לכיבוי אש וכיצד ניתן להימנע מהן למען בית או עסק בטוחים יותר!
ספרינקלרים לכיבוי אש קיימים כבר זמן רב, אך הם שונו כדי לענות על הצרכים של מבנים מודרניים. ברוב המקרים הם מקושרים למערכת אזעקת אש אשר מפוקחת על ידי מכבי האש.

מערכות כיבוי אש – איך זה עובד?

מערכות גילוי אש מסייעות לכבאים על ידי כך שהם מספקים להם מידע על היכן ממוקמת השריפה, איך היא התחילה ומה לעשות בנידון.
מערכות הכיבוי הראשונות הופעלו ידנית על ידי משיכת שסתום ליד הדלת, ששלח סילוני מים לגובה של עד עשרה מטרים. הם שימשו להגנה על רהיטי עץ ופריטים אחרים מפני הרס בשריפה. פיתוחו של הגלאי האלקטרוני הביא ליצירתם של ספרינקלרים אוטומטיים לכיבוי אש שנמצאים בשימוש נרחב עד היום.
מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש שומרת מפני התפשטות שריפות בבנייני מגורים ובתי עסק ואפשר להשתמש בה בסוגים שונים של מבנים כמו בתי מלון, קניונים, מחסנים, משרדים ובתי ספר.
כאשר מתגלה שריפה נפתח שסתום ומים זורמים דרך צינור אחד או יותר, המחוברים לראש מתזים אוטומטי המפרץ את המים לרסס דק. לאחר מכן המים מתאדים לקיטור, מפחיתים את החום ומספקים כיסוי מציל חיים מעשן לאנשים שנמלטים מהבניין.
מערכות הספרינקלרים מורכבות מצינורות עם מים וראשי ספרינקלרים המשחררים מים לקירור ולכיבוי כל שריפה אפשרית. ספרינקלרים אלו פועלים על ידי פיזור המים על האזור שבו התרחשה השריפה כך שאפשר לכבותם במהירות.
ספרינקלרים גם משחררים מים בטווח רחב יותר מאשר אזעקות או ציוד בטיחות אחר מכיוון שהם עוזרים לעצור שריפות מלהתפשט על פני הבניין. המשמעות היא שמערכות אלו יעילות יותר מאשר אזעקות לבלימת שריפות לפני שהן גורמות נזק לרכוש או פציעה לאנשים בקרבתן.
מערכות ספרינקלרים לכיבוי פועלות על ידי זיהוי השריפה והפעלת אספקת המים לראשי הממטרות. כאשר ראש ספרינקלר אש מזהה חום עקב שריפה, הוא פותח את השסתום שלו ומאפשר למים לזרום החוצה מראש הממטרה. זה מקרר את האזור סביבו ומכבה את כל הלהבות המגיעות מחפצים סמוכים.
המים ממתזי מים נועדו להגביל או להכיל שריפות במקום לכבות אותן במהירות. הסיבה לכך היא שלוקח זמן עד שכמות גדולה של מים מגיעה למקומות שקשה להגיע אליהם בתוך מבנה שבהם שריפות יכולות להמשיך לבעור גם לאחר שהן זוהו על ידי גלאים אוטומטיים.
כאשר מופעלת אזעקה בבניין, מתז המים יידלק ויציף את האזור במים כדי לכבות כל דבר שעלול להיות בוער כדי שלא יתפשט. הרבה פעמים ספרינקלרים גם יכבו חומר בוער לפני שהוא מגיע לחומרים דליקים כמו עץ או שטיחים – זה מונע סוגים מסוימים של שריפות להתפשט מהר ככל שיכלו להתפשט אחרת.
ממטרות כיבוי אש לא תמיד מספיקות כדי למנוע שריפה כאשר אין איש בבניין. אבל על ידי הוספת ספרינקלרים למערכות גילוי האש, זה יכול לספק הגנה כאשר איש אינו בסביבה.

איך משתמשים במערכת כיבוש אש הכוללת ספרינקלר כיבוי אש?

אפשר להשתמש בהם בשילוב עם מערכות כיבוי אש אחרות, כגון קצף כימי, וילון מים, אבקה כימית יבשה או שמיכת כיבוי אש.
ספרינקלרים לכיבוי אש זמינים בסוגים רבים של תצורות וסגנונות. הם מתוכננים לפעול ברמה המקומית על ידי הפעלת מערכת גילוי האש של הבניין או על ידי הפעלה ידנית של ראש ספרינקלרים בודד.
ממטרות הכיבוי מנצלות את המים שנמצאים במערכת הכיבוי למטרת כיבוי האש. המים במתזי המים מכבים את האש על ידי קירורה או על ידי סילוק החמצן.
בתי עסק, אזורי תעשייה ומסחר, צריכים לשקול להזמין איש מקצוע כדי להתקין מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש שכן מדובר בהשקעה יקרה והתקנה לא נכונה עלולה להוות סכנה ממשית ברגע האמת.
מקובל שבבניינים יש גם גלאי עשן וגם מערכת ספרינקלרים עם שני חוטים. בדרך כלל ישנה עין חשמלית על חוט אחד שחש חום מעשן שנוצר מהאש, וגורם למעגל האזעקה להישמע כאשר הוא מגיע לטמפרטורת הסף שלו. החוט השני יפעיל שסתום אוטומטי המשחרר מים מהצינורות בתגובה לקיצוניות
ספרינקלר אש נועד לשחרר טיפות מים על אזור שבו מתרחשת שריפה. פעילותו מונעת את התקדמות השריפה על ידי כיבוי שלה עם מספיק מים שיקררו את הלהבות.
מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש מזהה שריפה באמצעות גלאי עשן או חיישני להבה. ברגע שהוא מזהה שריפה, הוא מזהיר אנשים בבניין ומפעיל אוטומטית את ראשי הממטרות.
הסיבה העיקרית לכך שהמערכות הללו כל כך יעילות היא משום שהן נועדו להתמודד עם כמויות גדולות של מים בו זמנית, בלי להשפיע על חיים או רכוש בסיכון.
ספרינקלרים לכיבוי אש הם מכשירים שמערכות זיהוי אוטומטיות משתמשות בהם כדי לזהות שריפה ולהפעיל תגובה מתאימה לכיבוי השריפה. הן אחת השיטות הוותיקות ביותר לכיבוי שריפות.
כמה מהסוגים הנפוצים ביותר של ראשי ספרינקלרים לכיבוי אש הם: ספריי, סיבובי, מופעלים עם ציוד וצינור יבש. ראשי ריסוס משחררים מים בצורת אירוסול במהלך שריפות בטמפרטורה גבוהה. ראשים סיבוביים משחררים מים בתנועה מעגלית בזמן שריפות בטמפרטורה נמוכה.
ראשים המופעלים על ידי ציוד משחררים מים בתנועה מעגלית במהלך שריפות בטמפרטורה גבוהה. מערכות ספרינקלרים בצנרת יבשה תיצור גל לחץ בתגובה לכל להבה או מקור חום מוגזם; סוג זה נפוץ במבנים מסחריים.
ממטרות כיבוי אש אלו עוזרות לבלום את האש ולהציל את הבניין משריפה או הרס. ישנם שני סוגים של מערכות גילוי אש: גלאי עשן ואזעקות ספרינקלרים. גלאי עשן מתריעים על שריפה מתפתחת בבניין על ידי זיהוי עשן, ואילו אזעקות ספרינקלרים פועלות כהגנה מפני שריפות מקריות שאולי לא יהיו כרוכות בעשן רב.
ספרינקלרים לכיבוי אש הם מרכיב קריטי בהגנה מפני אש מודרנית עבור מבני מסחר ומגורים. המערכת נועדה לזהות נוכחות של שריפה ולשחרר אוטומטית מים מהממטרים, אם כי אפשר להפעילם גם באמצעים ידניים.
מערכת הספרינקלרים פועלת על ידי שחרור זרימת מים על האש, ובכך מפחיתה את מהירות התפשטות הלהבות ומכבה שריפות באמצעות קירור וחנק. גילוי מוקדם של שריפה הוא הדרך הטובה ביותר להציל חיים ולהפחית נזקים לרכוש.
מטרת מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש היא לזהות ולהכיל שריפות לפני שהן יוצאות משליטה. מערכות ספרינקלרים לכיבוי פועלות על ידי התזת מים על שריפה שזוהתה כדי לכבות אותה.
תרסיס המים מראש ספרינקלרים אינו מספיק בדרך כלל לכיבוי שריפות, ולכן האש תימשך עד שתמצא אספקת חמצן. כשהמים פוגעים בלהבה, הם מקררים את האדים ומפזרים אותם לטיפות גדולות יותר שנופלות מהר יותר לאזור שאין בו חמצן. זה גם מקרר את הטמפרטורה של הלהבה שיושבת מתחת לפני השטח של זיהוי על ידי חיישני חום.
מערכות ספרינקלרים מספקות הגנה מפני שריפות על ידי שימוש במים ובראשי ספרינקלרים למניעת התפשטות אש, עשן וגזים רעילים. זה מציל חיים ומפחית נזק לרכוש על ידי ניתוק אספקת החמצן ללהבה ומניעת הגחלת להפיץ להבות.
ניתן להתקין ספרינקלרים בתוך הבית או בחוץ בהתאם לסוג המבנה שהם יגנו. מערכות ספרינקלרים זקוקות לתחזוקה ותיקונים מדי פעם, לכן חשוב לדעת מתי זה צריך לקרות כדי שלא ייגרם נזק והבטיחות מובטחת בכל עת
ספרינקלרים לכיבוי אש הם אמצעי בטיחות חשוב המשמש בבתים ובמבנים מסחריים. הם יעילים מאוד במזעור היקף נזקי השריפה לרכוש ולנפש. ההערכה היא שמערכות אלו יכולות להציל מיליוני חיים מדי שנה אם יותקנו בכל המבנים.
האגודה הלאומית להגנה מפני שריפות מעריכה שמערכות ספרינקלרים יכולות לעצור כ-99% מהשריפות לפני שהן מתפשטות לשאר הבניין, בעוד רק כ-5% מהשריפות ניתנות לעצירה בשיטות אחרות להגנה מפני אש.
סקר שנערך לאחרונה בקרב למעלה מ-400 כבאים מצא שבין 80% ל-90% מהמקרים, שריפות נכבות לפני שהן מגיעות לנקודה שבה יהיה צורך בממטרות.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס
או התקשרו: 054-3123555

24 שעות

לפרטים נוספים התקשרו:
054-3123555

24 שעות

דילוג לתוכן